Як отримати стипендію на навчання в CS@UCU. Мій досвід

робоче місце

Хей! Скоро тобі потрібно буде визначитись з ВНЗ, чудово скласти ЗНО і подати оригінали документів, а у вересні ти вже досліджуватимеш академічний корпус омріяного університету з новими друзями. Тут все просто. Коли Програма з Комп’ютерних наук УКУ оголошує конкурс на стипендію, то не скористатись цією можливістю буде великою втратою.

У першій половині статті я трішки розповім про стипендіальний конкурс на CS@UCU, у другій – дам поради, які дозволили мені отримати найкращу опцію з можливих. Про види стипендій можна почитати тут.

Конкурс складається з трьох етапів:

 1. Виконання завдань онлайн-тестування і подання електронної заявки.
 2. Написання мотиваційного листа і проходження тестування на рівень інтелектуальних здібностей та рівня англійської мови в університеті.
 3. Співбесіда.

Детальна інформація про стипендійний конкурс.

Тепер до порад:

 1. Випиши всі свої досягнення, проекти, волонтерства в google doc до того, як почнеш заповнювати анкету: так ти краще бачитимеш, на що слід акцентувати увагу, і, крім того, не переживатимеш, що чогось не вказав. А далі цей документ допомагатиме тобі кожного разу, коли подаватимеш заявку на конкурс, грант чи стажування.
 2. Дай відповідь на всі питання в гугл формі для першого етапу завчасно, але подай заявку за кілька днів до дедлайну. Наприклад, я чекав до передостаннього дня, бо в мене постійно з’являлись нові досягнення.
 3. Не прикрашай свої досягнення і навички – говори правду.
 4. Якщо ти вже програмуєш, але досі не знаєш, що таке Git і GitHub, раджу якнайшвидше розібратися – це життєво необхідна для розробника навичка - і викласти свої роботи на GitHub. Раджу для вивчення цей ресурс. Якщо коротко, GitHub – це як Instagram, тільки для коду.
 5. Позакласні активності – це дуже круто! Побудь волонтером чи проведи заняття, де ти поділишся досвідом. Наприклад, я вів лекції з веб-розробки в Малій Академії Наук – це класний плюс до резюме і добре розвиває м’які навички.
 6. Про мотиваційний лист: є багато статей, але я не повторюватиму їх авторів. Просто загугли «how to write motivation letter for university» і пиши лист, використовуючи ці поради.
 7. Високі бали ЗНО – це must. Мої бали: 195, 191, 189. Раджу почитати статтю «Як скласти всі ЗНО на 190+ і не турбуватись за рейтинг при вступі». Ні на що не натякаю, проте її авторка також отримала найкращу зі стипендій CS@UCU.
 8. Співбесіда. Ця частина конкурсу сподобалась мені найбільше. Моя тривала приблизно годину й після неї я вийшов з УКУ зарядженим і позитивним. Про підготовку: прочитай кілька десятків статей про те, як проходити співбесіди й підготуй відповіді на стандартні питання: «Розкажіть про себе», «Як Ви вважаєте, чому ми маємо обрати на стипендію саме Вас?», «Які ваші сильні сторони?», «Чому Ви вибрали CS@UCU?», «Як ви бачите себе через 5 років?». Коли людина, яка тебе інтерв’ювить, бачить, що ти на них легко відповідаєш – з’являється простір для цікавого діалогу, який додасть балів твоїй кандидатурі.

Присвяти достатню кількість часу на підготовку, і приєднаєшся до щасливих стипендіатів, які досліджуватимуть академічний корпус УКУ та мапу його можливостей протягом наступних чотирьох років.

За матеріалами Medium.

*Редакція «Студвею» не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за думку, яку висловлює автор.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus