#bookchallenge_ua: як прочитати 200 книжок за рік?

книга

Ти коли-небудь пробував підрахувати, скільки книжок читаєш щороку? Як тобі таке досягнення: 200 прочитаних книг за рік? Sounds challenging, погодься! Саме таким результатом двоє молодих українських письменників Катерина Бабкіна та Марк Лівін хочуть вкотре надихнути та довести, що великі цілі таки досяжні. Навіщо вони створили цей челендж, як я прийняла їх виклик, і що з цього вийшло – читай далі!

Що таке #bookchallenge_ua?

Катерина Бабкіна та Марк Лівін у вересні 2015 року заявили, що разом прочитають чотириста книжок за рік. З’явилася ця ідея у Марка, який шукав для себе мотивацію читати більше. Проблема актуальна для всіх: найчастіше ми усвідомлюємо, що читати треба, а ось часу на реалізацію задуманого не вистачає. Що ж робити? Кинути університет чи звільнитися з роботи?

Марк запропонував Каті прийняти виклик, єдина умова якого – прочитати за рік двісті книжок українською мовою. «Давай підпишемося на челендж прочитати двісті книг на рік, я прикинув, це не дуже багато, тобто я прикинув, це дуже багато, але давай зробимо це», – згадує Катя у одному зі своїх інтерв’ю, як Марк повідомив їй цю ідею.

Реклама

Навіщо це їм (і не тільки їм)?

«Ми теж хочемо здоровий спосіб життя і правильне харчування — для мозку і серця. Ми хочемо емоцій і знань, досвідів, уяви, історії. Ми вибрали багато читати. Про це зараз багато говорять, але чомусь ніхто цього не робить — тобто читати нібито модно, круто, потрібно, але пробіжка, прокачаний «Фейсбук» чи популярний «Інстаграм» і баночки з рідкою їжею “я на детоксі” чомусь в тренді в дії, а читання тільки на словах», – ось як мотивують своє рішення молоді письменники.

Та й загальна статистика в Україні не дуже втішна: 50% українців не читають взагалі. Фактично, в Україні найменший показник рівня читання в усій Європі. Виникає запитання: а що буде ефективнішим за популяризацію читання та й української літератури загалом? Ідея #bookchallenge_ua виглядає неабияк актуальною. Але що там з реалізацією? Адже те, що може здаватися реальним двом начитаним письменникам – іншим може стати не під силу.

Загалом, оптимальна цифра, з якою люди приймають цей виклик, – це сімдесят книг на рік. Тому якщо ти, побачивши цифру 200, вирішив не приймати челендж, то дарма. Ти можеш поставити інший кінцевий результат, виходячи зі свого графіка, годин вільного часу і швидкості читання. Головним є те, що ти таки визнав, що потрібно читати більше і хочеш довести, що це можливо.

#bookchallenge_ua: як прочитати 200 книжок за рік?

Фото: Buro24/7

Тайм-менеджмент для студентів

Найперша, найочевидніша і найбанальніша перевага – нові знання. Але челендж не стільки про процес читання, скільки про кількість подоланих книг. Потрібно навчитися виділяти на це час – це головна проблема, адже з тайм-менеджментом у студентів справи кепські.

Катерина Бабкіна впевнена, що найголовніше, чого навчить «книжковий челендж», це структурувати свій час – зміщувати свої пріоритети і на якесь чільне місце, якщо не перше, ставити книги. От що потрібно – зробити з себе бога тайм-менеджменту. Замість багатьох годин прокрастинації – десятки прочитаних сторінок! У Каті з Марком поки виходить: вони читають в чергах у ЖЕК, поїздок у транспорті, зранку перед роботою і ввечері – перед сном, одним словом – за будь-якої нагоди. Погодься, у черзі до лікаря в студполіклініці можна прочитати як мінімум сто сторінок!

Щотижня про своє інтенсивне читацьке життя Катя з Марком пишуть на сайті Buro24/7 – про книжки, які прочитали, ідеї, які сформувалися, і звичайно ж, про досвід, який вони отримали. Їхні дописи – це прекрасне джерело для твого «must-read листа», також там можна знайти багато корисних лайфхаків і безумовно величезну порцію натхнення.

Особистий приклад

Надихнули вони і мене. Тиждень я випробовувала свої сили. Робила все, що могла: у транспорті замість музики – читання, хоч до цього я ненавиділа читати в оточенні купи незнайомих людей, які з цікавістю заглядають у твою книгу (а якщо там «50 відтінків сірого»?!). Замість годин беззмістовного гортання стрічки «Вконтакті» чи «Фейсбуку» – ліжко і книга, так, в обіймах з нею, і засинала. У мене почала вироблятись звичка у будь-яку вільну хвилину читати.

Не знаю, чи ти вже здогадався, але я не встигла прочитати за тиждень чотири книжки. І насправді я рада, що так сталось. Бо тепер я ще більше хочу собі довести, що зможу це зробити, бо хочу змін, які вже частково відбулися зі мною!

Наразі до #bookchallenge_ua приєдналось вже півтори тисячі людей. Зі мною виходить півтори тисячі й один. Ти можеш стати тисячу п’ятсот другим. Ну то як, challenge accepted?

Фото: sitebuilderreport.com/stock-up

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus