Найкращі студентські гуртожитки України

Попри те, що загальний стан вітчизняних гуртожитків наразі не найкращий, в Україні все ж є університети, які забезпечують не лише європейську освіту, а й не гірші умови проживання.

Безсумнівним лідером серед гуртожитків за умовами проживання є гуртожиток Українського католицького університету у Львові. Колегіум (так його називають) розташований біля Стрийського парку, усього у двадцяти хвилинах ходи від середмістя. В одній кімнаті мешкає двоє-троє осіб. Будівлі колегіуму всього три роки, всередині зроблений євроремонт, усі меблі нові, інтернет у кімнатах є завжди.

общага1

Студенти самі нічого не ремонтують – для цього існує господарський відділ. Наприкінці року кімнати перевіряють на наявність пошкоджень. Якщо їх виявили – студенти сплачують відповідну суму. Щороку спудеї також вносять завдаток у розмірі 400 гривень. Якщо пошкоджень не виявлено – гроші повертають.

На поверхах є по два крила, у кожному з них – кутова кімната з великими вікнами, столами, чайниками та мікрохвильовками. В усіх кімнатах є холодильники. У колегіумі нема пральних машин, але є пральня, в яку можна здати речі. «За двадцять три гривні можна випрати і висушити в машинці шість кілограмів одягу. Без сушіння все обійдеться вдвічі дешевше», – ділиться досвідом студентка Анастасія Онопрійчук.

общага2

У студентському містечку є велика їдальня, в якій дуже смачно готують. Спудеї УКУ мають 50-відсоткову знижку на харчування. Поряд із їдальнею є недорога кав’ярня з чудовими тістечками.

«На харчування вдень витрачається десь гривень сорок (це якщо вранці снідати нормально, пити каву, на обід – перше, друге, салат і компот, плюс вечеря)», – розповідає Анастасія.

общага3

У кожній кімнаті є душ і туалет, вода гаряча і холодна цілодобово. У гуртожитку є спеціальне приміщення для відпочинку, яке називається «студенторіум» – велика кімната з килимом, м’якими та зручними кріслами, чайником. Студенти часто зустрічаються в студенторіумі, щоб поспілкуватися, пограти в ігри.

общага4

У гуртожитку є тренажерний зал (абонемент на місяць коштує 70 гривень). Невдовзі біля корпусу УКУ відкриють спортивний майданчик із футбольним, баскетбольним полями й настільним тенісом. Також на території студмістечка будують велику бібліотеку.

Найголовніші правила колегіуму: не курити, приходити вчасно, бути толерантним, не вживати спиртного, поважати сусідів, коли вони бажають відпочити (не галасувати після двадцять третьої години), ніхто сторонній не має права ночувати в кімнаті, не можна псувати стін, тримати тварин, перебувати в кімнатах осіб протилежної статі після двадцять третьої години. Правил усі суворо дотримуються!

У приміщенні встановлена пожежна сигналізація, яка спрацьовує у випадку небезпеки. У колегіумі в усіх коридорах камери і карткова система входу. Після двадцять третьої години ніхто не може зайти за своєю карткою в чуже крило – двері блокуються. Так же блокуються і вхідні двері (у будні – після двадцять третьої, у вихідні – після двадцять четвертої). Плата за двомісну кімнату становить 650 гривень у місяць з людини, за тримісну – 550 гривень.

«Мені дуже подобаються умови проживання і ставлення – тут усі дуже щирі та відкриті», – каже Настя.

общага5

Серед інших зразкових і хороших (за умовами проживання) студентських гуртожитків можна відзначити гуртожитки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Гуртожиток №1 розташований на вулиці Ломоносова, 35. У кімнатах мешкає по двоє-троє осіб. Гуртожиток після ремонту, у ньому нові меблі, блокова система. На кожен блок припадає туалет і душ. Гаряча і холодна вода є постійно. На кожному поверсі є дві кухні, на яких завжди чисто і прибрано. Гуртожиток не повністю заселений, є багато вільних місць. Плата за проживання становить 282 гривні в місяць.

общага6

Гуртожиток №12 – на вулиці Ломоносова, 43. Окрім чудових умов проживання (нові меблі, хороший ремонт), на першому поверсі є їдальня-кафе для студентів, а також конференц-зал.

Комфортним для проживання студентів є гуртожиток Тернопiльського державного медичного університету iменi Івана Горбачeвського. Гуртожиток №3 розташований на вулиці Коцюбинського, 18-а. Поблизу є університетська лікарня, де відбуваються заняття. Інші навчальні корпуси розташовані теж неподалік. У гуртожитку – коридорна система, у кімнаті живе четверо осіб, зроблений гарний ремонт (який частково оновлюється щороку), металопластикові вікна. На десять кімнат є одна кухня (у якій кожного ранку працюють прибиральниці, а ввечері чергують студенти покімнатно), дві вбиральні (у жіночій встановлені біде). На весь гуртожиток припадає 12 душових кабін, вода підігрівається бойлерами. У ньому є бібліотека, комп’ютерний і читальний зали, кафе. Вживання спиртного і куріння суворо заборонені. Плата за проживання становить 3200 гривень за два семестри.

общага7

Варті уваги також гуртожитки Київського міжнародного університету. Три нові корпуси цілодобово охороняють, є відеоспостереження. У холі та кімнатах – безкоштовний Wi-Fi. Студентів забезпечують постільною білизною тричі на місяць.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, що в Харкові, теж створив для своїх студентів чудові умови для проживання, зокрема в студготелі №13 на вулиці Студентській, 5/1. Гуртожиток розташований в історичному середмісті. У ньому – нові та зручні меблі, всюди чисто, номери просторі і світлі, сучасні санвузли, спортивний зал, безпровідний доступ до інтернету, кондиціонери. Плата становить 3212 гривень для бакалаврів і 2920 гривень для магістрів у рік.

общага8

Гуртожиток №4 Східноєвропейського національного університету, що у Луцьку, розташований на проспекті Соборності, 7. До зупинки громадського транспорту – усього п’ять хвилин. У гуртожитку мешкають студенти факультетів романо-германської філології, міжнародних відносин, а також педагогічного факультету. Система в гуртожитку блокова, у кімнаті живе від двох до чотирьох осіб. Там зроблений косметичний ремонт, встановлені металопластикові вікна. На вісім кімнат – одна кухня з хорошим новим обладнанням, де завжди чисто. На поверсі – два туалети, біде, окремо встановлені чотири умивальники. Душ загальний (двадцять кабінок). Постійно є гаряча та холодна вода. У гуртожитку є читальний зал. Плата за проживання становить 1080 гривень у семестр.

Звичайно, гуртожитків подібного рівня в Україні поки небагато, проте як невпинно європейською стає свідомість українців, так же невпинно відбуваються позитивні зміни в державі – будують нові університети, гуртожитки, лікарні. Сподіваємося, що невдовзі всі гуртожитки в нашій країні зможуть без сорому відчиняти свої двері перед майбутніми вступниками.

Фото: автора.

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus