Аналітики порівняли декларації ректорів українських вишів

rektori-min

Аналітики проекту «Декларації» порівняли статки очільників 5 найрейтинговіших українських ВНЗ.

Уже декілька років поспіль за кількістю охочиз вступити абітурієнтів лідирує Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Проте поруч із цим цей виш славиться і своєю корупцією. З 2008 року ректором КНУ є Леонід Губерський, загалом же в університеті він працює понад 40 років.

Згідно з декларацією, Леонід Васильович є справжнім мільйонером – на його банківському рахунку зберігається майже 1,2 млн гривень. Ще близько 170 тисяч гривень назбирала його дружина. З нерухомого майна Лариса Губерська володіє квартирою площею 190 кв. м у Києві, а сам профессор – лише гаражем на 18 «квадратів». Два автомобілі – Audi A6 та Lexus RX 350 – теж записані на дружину.

Раніше виявилося, що у Лариси Губерської також є майно, яке не потрапило до декларації – а саме земельна ділянка площею 0,09 га у селищі Михайлівка-Рубежівка під Києвом. На сусідній ділянці площею 0,36 га стоїть будинок на понад 700 «квадратів», записаний на 89-річну тещу ректора. За оцінкою ріелторів, ціна цього будинку – мінімум 1 мільйон доларів. Саме ж закрите котеджне містечко, у якому знаходиться будинок, ховається за табличкою науково-навчального центру КНУ імені Шевченка «Хутір Жуків».

Також Леонід Губерський не задекларував бізнес дружини – адвокатську компанію «Віллар» і ТОВ «Інститут законодавчих досліджень». Самого ж ректора пов’язують із розкраданнями на тендерних закупівлях університету та переслідуваннями інакомислячих студентів.

Найвищими доходами може похизуватися ректор Київського політехнічного інституту імені Сікорського Михайло Згуровський – за 2016 рік він заробив понад 1,7 млн гривень. У 2009 році, коли він претендував на посаду віце-прем’єра, то пояснював свої мільйонні доходи винахідницькою діяльністю. Згідно з декларацією, Згуровський має понад 50 винаходів. Ще 972 тисяч гривень заробила в 2016 році його дружина Тетяна Померанцева від передачі в оренду майна у США. В Америці вона володіє будинком площею 150 квадратних метрів. Ще одним будинком на 287 «квадратів» у селі Крюківщина під Києвом володіє сам Михайло Згуровський. Автопарк родини складають Range Rover 2013 року і Toyota Prius 2005 року випуску.

Найбільшим шанувальником нерухомості серед ректорів виявився очільник Харківського національного університету імені Каразіна Віль Бакіров. У його власності – 2 гектари землі, будинок площею 469 квадратних метрів і 190-метрова квартира у Харкові. А от автомобільним транспортом, якщо вірити декларації, Віль Савбаєвич не захоплюється – їздить на ВАЗ 210994, та й то на праві користування. Також Бакіров задекларував 22 картини і бібліотеку художньої та наукової літератури.

Будинок площею 251 квадратний метр побудував собі і ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник. Також вони з дружиною володіють двома квартирами у Львові площею 72 і 49 кв. м. Ще одна на 63 «квадрати» – у дружини та сина в користуванні. Пересувається ректор на скромному Mitsubishi Lancer 2008 року випуску, готівкою Володимир і Марта Мельники зберігають 250 тисяч гривень.

Найбільш таємничою виявилася декларація ректора Харківського політехнічного інституту Євгена Сокола, оскільки два його сини не надали значну кількість інформації про себе. Сам Євген Іванович володіє 92-метровою квартирою у Харкові та будинком на 352 «квадрати». Ще одна квартира площею 83 квадратних метри – у спільній власності дружини і синів. В 2016 році молодший син ректора Владислав Сокол став власником 98-метрової квартири неподалік центру Харкова, проте для декларування інформацію про площу нібито не надав. Також діти не проінформували батька про свої доходи, грошові активи і навіть роки випуску автомобілів Kia Sportage та Honda CR-V. А про бізнес синів – ТОВ «Бізнес ІТ Академію», ТОВ «Першу ІТ Компанію», ТОВ «Академію Смарт» і ТОВ «Інгромсервіс» – Євген Сокол в декларації не згадав узагалі.

Нагадаємо, що раніше журналісти викрили елітне котеджне містечко на місці освітнього центру КНУ ім. Т. Шевченка.

Фото: bihus.info

Реклама

Помилка в тексті? Виділи її, натисни Shift + Enter або клікни тут.

comments powered by Disqus